1.5KE33CA TVS diode bidirectional, 33 V, 1500 W, DO-201
reichelt elektronik
RSS
- Sklep zagraniczny
- MPN:
- 1.5KE33CA
- Kod:
- Producent:
- TAIWAN-SEMICONDUCTOR
- GTIN-13:
- Waluta:
- euro
- Zmiana ceny:
- -6% (16.02.2026)
- Poprzednia cena:
Sugerowane produkty dla 5ke33
Transient Voltage Suppressor Diodes 1500 Watts Peak Power 5.0 Watts Steady State
Features: - UL Recognized File # E-96005 - Plastic package has UL Flammability Classification 94V-0 - Exceeds environmental standards of MIL-STD-19500 - 1500W surge capability at 10 x 100 us waveform, duty cycle: 0.01% - Excellent clamping capability - Low zener impedance - Fast response time: Typically less than 1.0ps from 0 volts to - VBR for unidirectional and 5.0 ns for bidirectional - Typical IR less than 1uA above 10V - High temperature soldering guaranteed: 260°C / 10 seconds / .375",(9.5mm) lead length / 5lbs.,(2.3kg) tension