Urządzenie kontroli stanu izolacji IM20-H 110-230VCA Vihilohm IMD-IM20-H
TIM SA
MPN:
IMD-IM20-H
Kod:
Producent:
SCHNEIDER
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
To urządzenie należy do rodziny Vigilohm zaprojektowanych do monitoringu nieuziemionych/IT sieci elektrycznych, zgodnie z normami instalacji i produktów. Zgodnie z normami IEC, obowiązkowe jest wyposażenie pomieszczeń medycznych IT w urządzenia monitorujące izolację (IMD). To urządzenie jest przeznaczone do monitorowania medycznych systemów informatycznych AC, DC i ACDC. Mierzy rezystancję izolacji systemu poprzez wprowadzanie prądu zmiennego o niskiej częstotliwości między sieć a uziemienie. Konfiguracja zostanie ustawiona zgodnie ze standardami medycznymi, od przodu urządzenia, przez ekran HMI. Nastawy dotyczą progów alarmowych izolacji od 50 kilomów do 500 kilomów oraz alarmów przegrzewania i przeciążenia transformatora. Monitoruje sieci do 230VAC, 230VDC, w architekturze IT w medycynie, a także transformatory IT w medycynie. Czarno-biały ekran może wyświetlać rezystancję izolacji od 100 omów do 10 megomów. Automatyczny test rozpoczyna się automatycznie co 5 godzin i na żądanie. Jeżeli rezystancja izolacji systemu spadnie poniżej nastawionej wartości progowej, co oznacza wystąpienie zwarcia doziemnego, w ciągu 4 sekund przez przekaźnik wyjściowy IMD zostanie uruchomiony alarm. Gdy nie będzie monitorowana usterka, alarm zostanie skasowany, przekaźnik alarmowy powróci do normalnego stanu. Urządzenie może być dostarczane przez 110VAC do źródła 230VAC lub 125VDC do 250VDC, wszystkie z tolerancją plus lub minus 15%. Produkt ten można zamontować na szynie DIN lub podtynkowo. Zabezpieczenie od przodu to IP52, od tyłu IP20 i kategoria przepięcia III. Urządzenie monitorujące jest wyposażone w port komunikacyjny RS485, protokół Modbus.