Wtyk do ładowania samochodów wtyczka typ2 z kablem 5m 230V 16A 3,6kW MEAC-S-016-V1-03-5
Doktorvolt
Wtyk do ładowania samochodów wtyczka typ2 z kablem 5m 230V 16A 3,6kW MEAC-S-016-V1-03-5 RSS 293.79 293.79 238.85 + VAT
Kod:
11001
Producent:
Degson
GTIN-13:
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
-6% (06.10.2025)
Poprzednia cena:
Wtyk do ładowania samochodów elektrycznych wtyczka TYP2 system europejski AC 230V 16A 3.6kW Myśląc o samochodach spalinowych najczęściej zadajemy sobie pytania dotyczące spalania czy też możliwościach przyspieszenia. Natomiast myśląc o autach elektrycznych zastanawiamy się nad ich zasięgiem oraz szybkością ładowania. Nie da się niestety precyzyjnie określić jak długo nasz samochód będzie się ładować oraz ile kilometrów na pełnym naładowaniu przejedziemy. To drugie w głównej mierze zależne jest od naszego stylu jazdy oraz tego, czy potrafimy umiejętnie odzyskiwać energię podczas hamowania. Pojemność akumulatora w tym przypadku jest drugorzędna. Wydawać by się mogło, że kabel do ładowania samochodu elektrycznego podobnie jak wtyczka z kablem domowych urządzeń AGD jest tylko zwykłym złączem. Nic bardziej mylnego! Mimo, iż w obu przypadkach mamy do czynienia z przewodowym połączeniem elektrycznym to kabel do ładowania samochodów elektrycznych jest dużo bardziej zaawansowanym technologicznie produktem. Nieodpowiednio dobrany przewód może być przyczyną niedostosowania parametrów ładowania do samochodu. Wybierając kabel do ładowania samochodu elektrycznego zastanawiamy się, który będzie najlepszy do naszego auta pod względem mocy, szybkości ładowania czy ergonomii. Przewody ładujące spełniają standardy IEC 62196. 1-2014; IEC 62196. 2-2014; IEC 61851, jak również są zgodne z RoHS.
➡️ Właściwości przewodu do ładowania z wtyczką TYP2 AC 230V 16A 3.6kW:
✔️ styki wykonane z posrebrzanego stopu miedzi w gumowej izolacji; ✔️ prąd znamionowy 16A; ✔️ napięcie znamionowe 230V; ✔️ moc 3.6kW (jest uzależniona od rzeczywistego napięcia w sieci el. pod obciążeniem 16A); ✔️ wtyczka standard IEC 62196-2 (Typ 2); ✔️długość przewodu: 5m.
Standard TYP2 (IEC 62196-2:2014) Tryb ładowania
Sposób podłączenia B Rodzaj prądu
AC
Kolor obudowy czarny
Kolor kabli czarny Temperatura otoczenia (praca)
tworzywo TPU Materiał styków posrebrzany stop miedzi Rodzaj wtyku wtyczka Typ 2 jednofazowa 16A Kabel
EVC H07BZ5-F 3 x 2,5+1 x 0,75 450/700V IEC 62893-3 EN 50620 5m
Wytrzymałość mechaniczna > 10000 (wpięć i wypięć) Maksymalna siła ciągnięcia < 100N Odporność na upadek z wysokości 1m Odporność na nacisk 2t Prąd znamionowy 16A Napięcie znamionowe 250V Maksymalna wytrzymałość napięciowa 2500V Moc 3.6kW Ilość pinów zasilających 3P (L1, N, PE) Ilość pinów sygnałowych 2 (PP, CP) Prąd pinów sygnałowych 2A Rezystancja izolacji 5MΩ 500V DC
Rezystancja uziemienia <0.05 Ω Do każdej sztuki dołączony protokół kontrolny tak Waga netto 1,6kg Normy i certyfikacje