Wima FKS2D011001A00MS FKS2 1000PF ±20% 100V Radial Polyester Capacitor
Rapid Electronics
RSS
Przejdź do sklepu »
- Sklep zagraniczny
- MPN:
- FKS2D011001A00MS
- Kod:
- Producent:
- WIMA
- Waluta:
- funt szterling
- Dodany do bazy:
- Ostatnio widziany:
- Zmiana ceny:
- +4.35% (12.05.2026)
- Poprzednia cena:
Sugerowane produkty dla fks2d011001a00
A 1nF radial polyester film capacitor encapsulated in a flame retardant case. Suitable for applications such as reservoir and decoupling in high speed circuits.
* Tolerance 20%
* Dimensions x x mm
* PCM 5mm
* Working voltage 100V
* Pulse duty construction
* Low induction
* Low ESR
* High duty cycle
* UL 94V-0