Camblock Plus CTBP01HL/12 7.62mm 90 Degree Rising Clamp Terminal Block 12p
MPN:
CTBP01HL/12
Zmiana ceny:
+6% (09.05.2026)
Poprzednia cena:
A 12 pole 5.08mm pitch professional rising clamp terminal block designed for use on PCBs.
This 90° mounted standard profile connector is ideal for use in any installation and provides a versatile wire to board connection method. Additional features include a 2 or 3 pole double interlock mechanism and guided pin alignment.
* 4 to 12 pole pre-assembled
* Rating 20A 300V (UL) / 24A 450V (VDE)