NGE12E15-P1J Plug-in power supply unit, 12 W, 15 V, 0.8 A, medical
reichelt elektronik
NGE12E15-P1J Plug-in power supply unit, 12 W, 15 V, 0.8 A, medical RSS 12.35 12.35 EUR52.69 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
NGE12E15-P1J
Kod:
386119
Producent:
MEAN WELL
GTIN-13:
Waluta:
euro
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
-4.41% (01.01.2026)
Poprzednia cena:
Features: DC compatible LPS
Input Mains frequency: 47 Hz - 63 Hz DC input voltage: 85 V - 264 V DC input voltage: 113 V - 370 V Input current: 0.35 A Efficiency: 86.5% Idle power: less than 0.075 W Leakage current: max.: 0.25 mA Inrush current: max. 65 A Connection type, input: IEC-320 C8
Output Number of outputs: 1 Output power: 12 W Output voltage: 15 V Output voltage selectable: no Output current: 0.8 A Overload protection: yes Overload protection version: Hiccup Short-circuit protection: yes Over-voltage protection: yes Overheating protection: no Connection type, output: 5.5 x 2.1 mm DC power plug Power cable length, output: 150 cm
Security Protection class: IP21 Protection class: II Medical protection classification: 2*MOPP
Dimensions LxWxH: 48 mm x 28 mm x 55 mm Weight: 127 g