IKW75N65EL5XKSA1 IGBT transistor, 650 V, 80 A, 536 W, TO-247
reichelt elektronik
IKW75N65EL5XKSA1 IGBT transistor, 650 V, 80 A, 536 W, TO-247 RSS 5.16 5.16 EUR22.01 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
IKW75N65EL5XKSA1
Kod:
387269
Producent:
Infineon
Obudowa:
TO-247
GTIN-13:
Waluta:
euro
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
-30% (12.02.2026)
Poprzednia cena:
Infineon's new L5 IGBT family with low saturation voltage (V CE(sat)) TRENCHSTOP™ IGBT family is specifically optimized for low switching frequencies in the 50 Hz to 20 kHz range. The optimization of the carrier profile of the innovative 55 µm TRENCHSTOP™ 5 thin wafer technology enables a reduction of conduction losses to an intrinsically low level - 1.05 V for 30 A IGBT and 1.10 V for 75 A IGBT.