JST B11B-PH-K-S (LF)(SN) Pin Strip 11 Pins 2mm Audible Click Reverse Protection
Rapid Electronics
  • Sklep zagraniczny
MPN:
B11B-PH-K-S (LF)(SN)
Kod:
Producent:
JST
ISBN:
GTIN-13:
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
-23% (17.03.2026)
Poprzednia cena:
The JST built-in pin strip model B11B-PH-K-S (LF)(SN) features 11 pins with a contact spacing of 2 mm. This component, manufactured by JST, is ideal for tight space connections and reliable electrical contact in electronic projects and devices. Typical applications include use in consumer electronics, automotive, and communication equipment.