Transformator toroidalny 60VA Indel TSTLA 60/002 230V (250V, 3.15V-0-3.15V) do wzmacniaczy lampowych
AVT
* 250V – 0.15A
* 3.15V-0-3.15V – 2.5A
Specyfikacja:
* Ekran elektrostatyczny
* Rdzeń: toroidalny
* Wyprowadzenia: przewody
* Klasa cieplna Ta 40B
* Test izolacji 4kV / 60s
* Stopień ochrony IP00
* Klasa izolacji II
* Bardzo ciche działanie (niskie buczenie mechaniczne w porównaniu z klasycznymi EI).
* Kompaktowe wymiary przy sporej mocy.
* Niska emisja pola elektromagnetycznego → mniejsze zakłócenia w układach audio.
Uzwojenia dopasowane do lamp elektronowych
* Wysokie napięcia (200–350 V) do zasilania anod.
* Niskie napięcia o dużej wydajności prądowej – do żarzenia lamp.
* Często kilka sekcji żarzenia, aby niezależnie zasilać różne grupy lamp.
* Czasem dodatkowe uzwojenia pomocnicze (np. 5 V do prostowników lampowych, 3,15 V ×2 do żarzenia symetrycznego).
Zasilanie – standardowo 230 V AC, ale w bywają wersje z dwoma uzwojeniami pierwotnymi (115/230 V). Główne zalety TSTL