IDWD60G120C5
Infineon
RSS
Sample
Przejdź do sklepu »
- Darmowa próbka
- MPN:
- IDWD60G120C5XKSA1
- Kod:
- IDWD60G120C5
- Producent:
- Infineon
- Dodany do bazy:
- Ostatnio widziany:
CoolSiC™ Schottky Diode 1200 V in TO-247-2 pin package
CoolSiC™ Schottky diode 1200 V, 60 A G5 in a TO-247-2 pin package enables efficient and compact designs with enhanced robustness and reliability. This device family includes avalanche ruggedness and features the highest current class of up to 150 A, which is unique in the market.