BTB08-600BWRG TRIAC, 600 V, 8 A, 50 mA Snubberless, TO-220
reichelt elektronik
BTB08-600BWRG TRIAC, 600 V, 8 A, 50 mA Snubberless, TO-220 RSS 0.69 0.69 EUR2.94 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
BTB08-600BWRG
Kod:
111170
Producent:
STMicroelectronics
Obudowa:
TO-220
GTIN-13:
Waluta:
euro
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+2.99% (12.02.2026)
Poprzednia cena:
8A TRIACS
Features: - On-state rms current, IT(RMS) 8 A - Repetitive peak off-state voltage, VDRM / VRRM 600 V to 800 V - Triggering gate current, IGT 5 to 50 mA