VEC3R0107QG Supercapacitor, 100F, 3V, 22x45mm
reichelt elektronik
VEC3R0107QG Supercapacitor, 100F, 3V, 22x45mm RSS 16.23 16.23 EUR69.24 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
VEC3R0107QG
Kod:
195670
Producent:
VINATECH
GTIN-13:
Waluta:
euro
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+19% (17.01.2026)
Poprzednia cena:
With their market leading 3V single cell products and 6V modules which offers higher density and longer lifetime than existing technologies currently available, Korean supercap manufacturer VINATech offers significant benefit to customers. These RoHS & WEEE compliant products, which cover the range from 0.5 Farad to 5000 Farad, are ideal for the growing industrial market place where longer life is required. Super capacitors offer High Power density and extremely fast charging and discharging characteristics so they are ideally suited to applications like energy harvesting, regenerative power, safety lighting, graceful shut down and power hold up in UPS as well as data logging products for pulse demand and pulse management.