IPM018N10NM5LF2 OptiMOS™ 5 single N-channel Linear FET 2 100 V, 1.8 mΩ, 176 A in 8 mm x 8 m...
Podgląd PDFa Kliknij, aby przejrzeć kilka stron
OptiMOS™ 5 single N-channel Linear FET 2 100 V, 1.8 mΩ, 176 A in 8 mm x 8 mm footprint IPM018N10NM5LF2 is Infineon’s best-in-class OptiMOS™ 5 Linear FET 2 100 V in the new 8x8 mTOLG, offering the industry’s lowest RDS(on) and wide SOA at 25˚C. This is a JEDEC listed package, compatible with other 8x8 mm2 gullwing package MOSFETs, i.e. LFPAK88 type. The combination of the OptiMOS™ 5 Linear FET 2 technology and the mTOLG package, is designed to provide highest power density for inrush current protection appl