EA TFT035-32ATP TFT display 3.5", 70x53mm, 320x240 Dot, 24bit RGB, res. touch
reichelt elektronik
  • Sklep zagraniczny
MPN:
EA TFT035-32ATP
Kod:
260300
Producent:
DISPLAY VISIONS
GTIN-13:
Waluta:
euro
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+73% (07.07.2024)
Poprzednia cena:
TFT display 3.5", 70x53mm, 320x240 dot, 420cd/m², 24bit RGB, integrated white LED backlight, Includes resistive touch panel (4-wire).
EA TFT Panel - One family, same connector for all !
Who is not desperate about the different pin assignments and connectors of different TFT displays? That's the end of it for good! All TFT displays from the houseElectronic Assembly have an identical connection with 40 pins in 0.5mm pitch. Also the pin assignment itself is almost identical. A matching ZIFF connector is available as an accessory. 24 bit RGB interface, 3.3V power supply.