HRP-450-15 Switching power supply, PFC, 450 W, 15 V/30 A
reichelt elektronik
RSS
- Sklep zagraniczny
- MPN:
- HRP-450-15
- MEAN WELL
- GTIN-13:
- Waluta:
- euro
- Zmiana ceny:
- +3.79% (30.10.2025)
- Poprzednia cena:
Sugerowane produkty dla hrp
- Closed design (case), screw connections - Universal input - Over-voltage protection 300 V AC/5 s - Overload protection via current limit, auto recovery - Protected against short circuit, overload, excess voltage - Integrated PFC switching circuit - Low height - Sensor connection for correct voltage at the load
Technical data: Output voltage: 15 V DC Output voltage range: 13.5 - 18 V Output current: 30 A Output: 450 W Ripple: 150 mVp-p Input voltage: 85 ~ 264 V AC/120 ~ 370 V DC Efficiency: 89% Inrush current, max.: 35 A/115 V AC/70 A/230 V AC Operating temperature: -40 - +85°C Size: 218 x 105 x 41 mm Weight: 1.19 kg