NDL1205SC DC/DC converter NDL series 2 W, 5 V DC, SIP, single
reichelt elektronik
  • Sklep zagraniczny
MPN:
NDL1205SC
Kod:
140612
Producent:
MURATA POWER SOLUTIONS
GTIN-13:
Waluta:
euro
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+46% (13.05.2024)
Poprzednia cena:
Murata DC/DC converter, NDL series, 2 W
Input voltage range: 9 - 18 V DC Output voltage: 12.0 V DC Output current: 0.4 A Output rating: 2 W Efficiency: 73%
Features: - Low noise - High efficiency up to 83% - Adjustable temperature range: -40°C to 85°C - I/O isolation 1000 VDC mA - External control