NDL1205SC DC/DC converter NDL series 2 W, 5 V DC, SIP, single
reichelt elektronik
RSS
Przejdź do sklepu »
- Sklep zagraniczny
- MPN:
- NDL1205SC
- Kod:
- Producent:
- MURATA POWER SOLUTIONS
- GTIN-13:
- Waluta:
- euro
- Dodany do bazy:
- Ostatnio widziany:
- Zmiana ceny:
- +46% (13.05.2024)
- Poprzednia cena:
Sugerowane produkty dla ndl1205
Murata DC/DC converter, NDL series, 2 W
Input voltage range: 9 - 18 V DC Output voltage: 12.0 V DC Output current: 0.4 A Output rating: 2 W Efficiency: 73%
Features: - Low noise - High efficiency up to 83% - Adjustable temperature range: -40°C to 85°C - I/O isolation 1000 VDC mA - External control