BL11.254.20 S female connector 2,54mm, 1x20, separable, selective gold plating
reichelt elektronik
RSS
Przejdź do sklepu »
- Sklep zagraniczny
- MPN:
- BL11.254.20 S
- Kod:
- Producent:
- Fischer Elektronik
- GTIN-13:
- Waluta:
- euro
- Dodany do bazy:
- Ostatnio widziany:
- Zmiana ceny:
- +16% (25.12.2025)
- Poprzednia cena:
Sugerowane produkty dla bl11
Separable female connector for 0.635 mm in 2.54 mm pitch. Insertable from above and below, with spring contact. Reflow solderable at +260°C/ 10s. - Contact material: CuSn alloy - Insertion depth:
≥5 mm from top
≥8 mm from bottom - Contact resistance: ≥20 mΩ - Capacity between 2 adjacent contacts: ≥0.9 pF - Insulation body material: PA 4.6, GF