Przekaźnik półprzewodnikowy jednofazowy 42-440V AC 50A 20-280VAC/22-48VDC RM1A40A50
TIM SA
Przekaźnik półprzewodnikowy jednofazowy 42-440V AC 50A 20-280VAC/22-48VDC RM1A40A50 RSS 316.50 316.50 257.32 + VAT
MPN:
RM1A40A50
Kod:
Producent:
CARLO GAVAZZI
ISBN:
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+0.57% (04.05.2026)
Poprzednia cena:
314.71
Przekaźnik półprzewodnikowy RM1 cechuje się załączaniem w zerze napięcia oraz parą tyrystorów w obwodzie wyjściowym mocy. Urządzenie jest wykorzystywane przede wszystkim w aplikacjach przemysłowych, gdzie pozwala na sterowanie obciążeniami rezystancyjnymi, indukcyjnymi, a także pojemnościowymi. Załączenie w przekaźniku półprzewodnikowym następuje w momencie przejścia napięcia przez zero, a jego wyłączenie odbywa się gdy wartość prądu osiągnie zero. Zadziałanie urządzenia jest sygnalizowane poprzez diodę LED. W przekaźniku półprzewodnikowym jednofazowym znamionowy prąd obciążenia w kategorii AC-1 jest równy 50 A. Z kolei, zakres napięcia pracy jest od 42 V do 440 V, a napięcie sterowania jest w przedziale od 20 V do 280 V. Częstotliwość sterowania, a także częstotliwość napięcia zasilania jest od 45 Hz do 65 Hz. Producentem przekaźnika półprzewodnikowego RM1A jest polska firma RELPOL, której produkty są stosowane w automatyce przemysłowej i energetycznej, energoelektronice, elektronice przemysłowej i użytkowej, telekomunikacji oraz w AGD.