Adapter do ładowania samochodów elektrycznych Typ 1 / Typ 2 230V 16A 3.6kW 5m IP54 MHAC-S-016A-VP1
Doktorvolt
RSS
496.79
403.89 + VAT
- Kod:
- 4995
- Producent:
- Degson
- GTIN-13:
- Dodany do bazy:
- Ostatnio widziany:
- Zmiana ceny:
- +12% (12.03.2026)
- Poprzednia cena:
Sugerowane produkty dla en50620
Adapter do ładowania samochodów elektrycznych AC 230V 16A 3.6kW 5m Typ 1 / Typ 2
Myśląc o samochodach spalinowych najczęściej zadajemy sobie pytania dotyczące spalania czy też możliwościach przyspieszenia. Natomiast myśląc o autach elektrycznych zastanawiamy się nad ich zasięgiem oraz szybkością ładowania. Nie da się niestety precyzyjnie określić jak długo nasz samochód będzie się ładować oraz ile kilometrów na pełnym naładowaniu przejedziemy. To drugie w głównej mierze zależne jest od naszego stylu jazdy oraz tego, czy potrafimy umiejętnie odzyskiwać energię podczas hamowania. Pojemność akumulatora w tym przypadku jest drugorzędna. Wydawać by się mogło, że kabel do ładowania samochodu elektrycznego podobnie jak wtyczka z kablem domowych urządzeń AGD jest tylko zwykłym złączem. Nic bardziej mylnego! Mimo, iż w obu przypadkach mamy do czynienia z przewodowym połączeniem elektrycznym to kabel do ładowania samochodów elektrycznych jest dużo bardziej zaawansowanym technologicznie produktem. Nieodpowiednio dobrany przewód może być przyczyną niedostosowania parametrów ładowania do samochodu. Wybierając kabel do ładowania samochodu elektrycznego zastanawiamy się, który będzie najlepszy do naszego auta pod względem mocy, szybkości ładowania czy ergonomii. Przewody ładujące spełniają standardy IEC 62196. 1-2014; IEC 62196. 2-2014; IEC 61851, jak również są zgodne z RoHS. Każdy kabel do ładowania samochodów przed wypuszczeniem na rynek jest poddawany pomiarom, których protokół jest dołączany w opakowaniu. Produkt wykonany z plastiku termoutwardzalnego o wysokiej wytrzymałości - UL94V-0, cechuje się stopniem ochrony IP55 po podłączeniu i IP54 po odłączeniu. Styki wykonane są z posrebrzanego stopu miedzi w gumowej izolacji. Adapter do ładowania aut elektrycznych PrEN50620 3x2.5mm2 + 1x0.75mm2 o prądzie znamionowym 16A jest wyposażony w złącze do samochodu SAE J1772-2017 (Typ 1) i wtyczkę do stacji ładowania standardu IEC 62196-2 (Typ 2).
➡️ Właściwości kabla do ładowania AC 230V 16A 3.6kW 5m TYP 1 / TYP 2 IP54
✔️ styki wykonane z posrebrzanego stopu miedzi w gumowej izolacji; ✔️ prąd znamionowy 16A; ✔️ napięcie znamionowe 250V; ✔️ moc 3.6kW (jest uzależniona od rzeczywistego napięcia w sieci el. pod obciążeniem 16A); ✔️ wtyczka do samochodu standard amerykański SAE J1772 (TYP 1); ✔️ stopień ochrony IP54; ✔️ strona samochodu: wtyczka TYP1 J1772, strona ładowania: przyłącze TYP2 IEC 62196-2
Standard SAE J1772-2017 / IEC 62196-2:2014 Tryb ładowania
Sposób podłączenia C
Rodzaj prądu
AC
Kolor obudowy czarny
Kolor kabli czarny Temperatura otoczenia (praca)
tworzywo TPU Materiał styków posrebrzany stop miedzi Złącze samochodowe
Typ 1 jednofazowa 16A (SAE J1772-2017)
Złącze do stacji ładowania
Typ 2 jednofazowa 16A (IEC 62196-2:2014)
Kabel
EVC H07BZ5-F 3 x 2,5 + 1 x 0,75 450/700V IEC 62893-3 EN 50620 5m
Wytrzymałość mechaniczna > 10000 (wpięć i wypięć) Maksymalna siła ciągnięcia < 100N Moc 3.6kW Odporność na upadek z wysokości 1m Odporność na nacisk 2t Prąd znamionowy 16A Napięcie znamionowe 240V Maksymalna wytrzymałość napięciowa 2500V Ilość pinów zasilających 3P (L1, N, PE) Ilość pinów sygnałowych
wtyczka do ładowarki - 2 (PP, CP) złącze samochodowe - 2 (CS, CP)
Prąd pinów sygnałowych 2A Rezystancja izolacji 5MΩ 500V DC
Rezystancja uziemienia <0.05 Ω
UKŁAD PINÓW
WYMIARY
Możliwość ładowania samochodów z gniazdami 1F 16A Typ 1 w stacjach wyposażonych w gniazda 1F 16A Typ 2