EEHZA1V330P Polymer hybrid SMD electrolytic capacitor, 33 µF, 35 V, 6.3x6.1
reichelt elektronik
  • Sklep zagraniczny
MPN:
EEHZA1V330P
Kod:
376187
Producent:
PANASONIC
GTIN-13:
Waluta:
euro
Zmiana ceny:
+19% (31.01.2026)
Poprzednia cena:
Conductive polymer hybrid aluminium electrolytic capacitor
SMD
Series: ZA (high-temperature lead-free reflow)
Features • Endurance: 10,000 h at 105°C • Low ESR and high ripple current (70% over, smaller ESR than current V-FP) • High voltage (up to 80 V)