Balanser 4 kanałowy do akumulatorów BAL-04-48-01
TIM SA
BAL-04-48-01 BALANSER 4 KANAŁOWY DO AKUMULATORÓW 48V Balanser do akumulatorów kwasowo-ołowiowych wykonanych w technologii AGM oraz GEL to urządzenie służące do utrzymywania na tym samym poziomie napięcia akumulatorów 12V połączonych ze sobą w układzie szeregowym. Dzięki temu poszczególne akumulatory układu chronione są przed przeładowaniem, które może prowadzić do nadmiernego gazowania jak również przed nierównomiernym rozładowaniem, które może doprowadzić do zasiarczenia, co w obu przypadkach skutkować może trwałym uszkodzeniem akumulatorów. Gdy dwa lub więcej akumulatorów pracuje w połączeniu szeregowym, napięcie poszczególnych akumulatorów może być różne. Po podłączeniu do akumulatora, balanser uruchamia się automatycznie i jest aktywny cały czas. Balanser baterii wyrówna napięcie baterii, gdy wykryje, że między dwiema bateriami jest różnica napięć większa niż 10mV wykona transfer energii z akumulatora o wyższym napięciu do akumulatora o niższym napięciu. Dzieje się tak zarówno podczas procesu ładowania, jak i rozładowywania akumulatora. Może być zastosowany z akumulatorami typu:
DANE TECHNICZNE
Nominalne napięcie baterii: 2.4V, 3.6V, 6V, 9V, 12V Prąd optymalny : 0-10A Wymiary: 62*124*27 mm Stopień ochrony IP: IP67 Zabezpieczenie: Ochrona przed odwrotną polaryzacją Zabezpieczenie niskonapięciowe : 1.8V Dokładność pomiaru napięcia: ±0.5%