Wima MKS2D032201C00KS MKS2 0.22uF ±10% 100V Radial Polyester Capacitor
Rapid Electronics
Wima MKS2D032201C00KS MKS2 0.22uF ±10% 100V Radial Polyester Capacitor RSS 0.26 0.26 GBP1.34 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
MKS2D032201C00KS
Kod:
Producent:
WIMA
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
A 100V 220nF 10% industry standard boxed metallised polyester capacitor in a 8.5 x 3.5 x 7.2mm case. Suitable for a wide range of general purpose applications.
* Flame retardant red plastic case with epoxy resin seal
* Lead pitch 5mm