Vigortronix VTX-211-180-148 180W DIN Rail Power Supply 90-264V AC - 48V DC
Rapid Electronics
  • Sklep zagraniczny
MPN:
VTX-211-180-148
Kod:
Producent:
VIGORTRONIX
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
-51% (29.03.2026)
Poprzednia cena:
This 48V 180W DIN rail mounted power supply features low standby power and a regulated single output. A wide input voltage range makes this PSU suitable for a wide variety of applications.
* Switch mode power supply
* Input voltage range 90 to 264V AC
* In-built PFC circuit
* Regulated single output
* Low standby power
* 100% Burn-in test
* LED Indicator DC On, DC Low
* 3kV Isolation voltage
* Rating UL 94V-0