Vigortronix VTX-120-012-512 PCB Transformer 110/220/240VAc 12VA - 12+12V
Rapid Electronics
  • Sklep zagraniczny
MPN:
VTX-120-012-512
Kod:
Producent:
VIGORTRONIX
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+2.02% (14.05.2026)
Poprzednia cena:
This PCB mount transformer from the Vigortronix 5 series has two Primary Windings voltage configurations of 0 to 110V + 0 to 110V-130V. These configurations allow for supply voltages of 110V/220V/240V 50/60Hz.
* High quality PCB transformer * Power range: 12VA * 110/220 and 240V Primary * Output voltage 2 x 12V AC * Manufactured and tested in accordance with EN61558, EN60950, CE * Manufacturer's part VTX-120-012-512