Taiwan Alpha RV16AF-20-15R1-C100K-3 100K Audio 16mm Metal Case Horizontal Pot
MPN:
RV16AF-20-15R1-C100K-3
Ostatnio widziany:
A 100K potentiometer from the Taiwan Alpha RV16AF series.
This R1 Type potentiometer has a Ø16mm metal case with a Ø6.35 x 15mm long shaft. Ideal for use in audio, musical instruments, TV/video and industrial control applications as well as being suitable for general purpose use.
* Operating voltage max. 200V AC
* Reverse logarithmic taper
* Ideal for high-end audio applications
* Ø16mm metal case