Taiwan Alpha RV16AF-20-15R1-B100K-3 100K LIN 16mm Metal Case Horizontal Pot
Rapid Electronics
RSS
Przejdź do sklepu »
- Sklep zagraniczny
- MPN:
- RV16AF-20-15R1-B100K-3
- Kod:
- Producent:
- TAIWAN ALPHA
- Waluta:
- funt szterling
- Dodany do bazy:
- Ostatnio widziany:
A 100K potentiometer from the Taiwan Alpha RV16AF series. The potentiometer has a Ø16mm metal case with a Ø6.35 x 15mm long shaft. Ideal for use in audio, musical instruments, TV/video and industrial control applications as well as being suitable for general purpose use.
* Operating voltage max. 200V AC
* Linear taper
* Ideal for high-end audio applications
* Ø16mm metal case
* 6.35mm Milled shaft