Samsung CL31B475KBHNNNE 4.7µF ±10% 50V X7R 1206 Ceramic Chip Capacitor Reel 2k
Rapid Electronics
  • Sklep zagraniczny
MPN:
CL31B475KBHNNNE
Kod:
Producent:
SAMSUNG
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
-7% (04.04.2026)
Poprzednia cena:
This capacitor is an SMD 4.7µF 50V X7R MLCC with a ±10% tolerance in an 1206 chip package. The capacitor is suitable for reflow soldering in automatic pick and placement production lines. The features of this capacitor make it ideal for use in: HHP, DSC, DVC, PC, LCD, TV, car navigation, memory module, PDA, etc.
* Miniature size * Wide temperature compensation * Tape and reel for surface mount assembly * 3.2 x 1.6 x 1.8mm (L x W x H) * Sold in reels of 2000 only * Manufacturer's part CL31B475KBHNNNE