Rawlplug R-S1-DRA02/12 Metal Self-Drill Plasterboard Fixing Pack of 12
Rapid Electronics
  • Sklep zagraniczny
MPN:
R-S1-DRA02/12
Kod:
Producent:
RawlPlug
ISBN:
GTIN-13:
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+9% (21.03.2025)
Poprzednia cena:
Rawplug All Metal Self-Drill Plasterboard Fixings which fit flush to board and can be used in double thickness plasterboard. Will also provide a secure fixing into lightweight and aerated concrete blocks. (NOTE. an 8mm pilot hole is required for this fixing). For use only with the screws supplied.
Max Fixture Thickness: 12mm (20mm Screw).