JB Capacitors JRK1C220M015000400070000B 22uF 16V 20% 4x7mm Mini Radial Alum Cap
MPN:
JRK1C220M015000400070000B
Zmiana ceny:
+1.98% (03.05.2026)
Poprzednia cena:
This JB Capacitors 22uF 16V Radial Aluminium Electrolytic Capacitor is designed to operate throughout a wide temperature range, and is suitable for a variety of general purpose applications.
* Operating Temperature Range: -40°C to +105°C * Load life of 2,000 hours at 105°C * Tolerance: ± 20% * 7mm Height