JB Capacitors JRK1A221M02500630070000B 220uF 10V 20% 6.3x7mm Min Radial Alum Cap
MPN:
JRK1A221M02500630070000B
Zmiana ceny:
+1.98% (03.05.2026)
Poprzednia cena:
This JB Capacitors 220uF 10V Radial Aluminium Electrolytic Capacitor is designed to operate throughout a wide temperature range, and is suitable for a variety of general purpose applications.
* Operating Temperature Range: -40°C to +105°C * Load life of 2,000 hours at 105°C * Tolerance: ± 20% * 7mm Height