JB Capacitors JRK1A101M02000500070000B 100uF 10V 20% 5x7mm Mini Radial Alum Cap
Rapid Electronics
  • Sklep zagraniczny
MPN:
JRK1A101M02000500070000B
Kod:
Producent:
JB CAPACITORS
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+1.98% (03.05.2026)
Poprzednia cena:
This JB Capacitors 100uF 10V Radial Aluminium Electrolytic Capacitor is designed to operate throughout a wide temperature range, and is suitable for a variety of general purpose applications.
* Operating Temperature Range: -40°C to +105°C * Load life of 2,000 hours at 105°C * Tolerance: ± 20% * 7mm Height