Faithfull FAIZ1901230 TCT Circular Saw Blade 190 x 30mm x 12T POS
Rapid Electronics
Faithfull FAIZ1901230 TCT Circular Saw Blade 190 x 30mm x 12T POS RSS 23.71 23.71 GBP122.63 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
FAIZ1901230
Faithfull
ISBN:
GTIN-13:
Zmiana ceny:
+3.99% (06.05.2026)
Poprzednia cena:
Faithfull Professional TCT Circular Saw Blade with 7mm Tungsten Carbide Tipped teeth to ensure a long working life and accuracy of cut. Each blade has laser cut expansion slots to improve their performance by reducing heat build up.
All the blades in this range fit most popular makes of power machines.
This Faithfull TCT Circular Saw Blade has the following specification:
Application: Fast Rip. Blade Diameter: 190mm. Bore: 30mm. Teeth: 12. Bush: 20 & 16mm. Rake: POS.