EVE ER14505P AA Size 2600mAh Lithium Battery Cell 3.6V Axial Lead 232587
Rapid Electronics
EVE ER14505P AA Size 2600mAh Lithium Battery Cell 3.6V Axial Lead 232587 RSS 7.15 7.15 GBP36.98 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
232587
Kod:
Producent:
EVE
ISBN:
GTIN-13:
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
-100% (13.04.2026)
Poprzednia cena:
* Equipped with axial lead * PSU technology: Lithium * Battery size: AA * Capacity (mAh, Ah): 2600mAh * Non-rechargeable primary cell * Typical shelf life: 10 years (approx) * Date marked on battery is manufacturing date * Voltage: 3.6V * Material: stainless steel * Robust hermetic glass-metal seal * Dimensions: height 50.5mm * Dimensions: Ø 14.5mm * Weight: 19g * Manufacturer's part 232587