Epcos B72207S0231K101 230V 17J 7mm Standard series Metal Oxide Leaded Varistor
Rapid Electronics
RSS
Przejdź do sklepu »
- Sklep zagraniczny
- MPN:
- B72207S0231K101
- Kod:
- Producent:
- EPCOS
- Waluta:
- funt szterling
- Dodany do bazy:
- Ostatnio widziany:
- Zmiana ceny:
- -36% (31.08.2025)
- Poprzednia cena:
A Ø7mm disk varistor with metal oxide construction. The varistor is radial leaded and has a maximum AC operating voltage of 230V and VCLAMP of 360V.
* High surge current ratings
* Tolerance 10%
* Round varistor element
* No derating up to 85°C ambient temperature
* Epoxy coating flame retardant to UL 94V-0