EKXJ451ELL680MLP1S NCC 68uF 450V 105°c Miniature Long Life Radial Electrolytic
Rapid Electronics
  • Sklep zagraniczny
MPN:
EKXJ451ELL680MLP1S
Kod:
Producent:
NIPPON CHEMI-CON
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+3.35% (07.05.2026)
Poprzednia cena:
A 450V 68µF radial electrolytic capacitor that is ø16 x 35.5mm. Features high reliability and long life. Suitable for long life applications such as electronic ballast circuits.
* Tolerance 20%
* Extended temperature range to 105°C