DEWALT DCK2052H1E1T-GB DCK2052H1 Twin Kit 18V 1 x 1.7Ah & 1 x 5.0Ah Li-ion
Rapid Electronics
  • Sklep zagraniczny
MPN:
DCK2052H1E1T-GB
Kod:
Producent:
DEWALT
ISBN:
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
-2.08% (08.05.2026)
Poprzednia cena:
The DEWALT DCK2052H1 Twin Kit contains the following:
1 x 18V DCD999 XR XRP Combi Drill comes with FlexVolt ADVANTAGE technology. This unique electronic module features pack identification technology. This enables the tool to recognise when an XR FLEXVOLT battery is attached and to then unlock even more power. A foot LED with delay feature, provides improved visibility and flashlight functionality.
Chuck Capacity: 1.5-13mm. No Load Speed: 0-500/1,500/2,250/min. Impact Rate: 38,250/bpm. Max. Torque: 67Nm. Max. Drilling Capacity: Metal 15mm, Wood 55mm, Masonry 13mm. Weight: 1.6kg (without battery).
1 x 18V DCF850E2T XR Brushless Impact Driver comes with a 3 mode switch for enhanced control including Precision Drive which prevents damage to the material and fastener in smaller jobs. POWERSTACK™ batteries deliver 50% more power with a 25% smaller footprint and they work with all DEWALT 18V XR tools.
Bit Holder: 6.35mm (1/4in). No Load Speed: 0-1,000/2,800/3,250/min. Impact Rate: 3,800/bpm. Max. Torque: 205Nm. Weight: 0.9kg.
It is supplied with:
1 x 18V POWERSTACK™ Li-ion Batteries 1.7Ah.
1 x 18V POWERSTACK™ Li-ion Batteries 5.0Ah.