CamdenBoss CTB0750/12 12 Way 24A 90° Interlocking Terminal Block 5mm Pitch
Rapid Electronics
  • Sklep zagraniczny
MPN:
CTB0750/12
Kod:
Producent:
CAMDENBOSS
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+6% (09.05.2026)
Poprzednia cena:
High power 90° rising clamp terminal from the CamdenBoss CTB0750 Series, 5mm pitch, with 12 poles.
* 24A current rating
* Moulded in green UL94-V0 flame retardant PA
* Professional rising clamp terminals
* 4mm² cable entry