PHAP5-50VA2Q3T2N3 8.5mm Height 12mm x 12mm Through Hole Tactile Switch 260g Tube Packaging APEM
Switch Electronics
  • Sklep zagraniczny
MPN:
PHAP5-50VA2Q3T2N3
Kod:
486196
Producent:
APEM
GTIN-13:
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
-0.53% (21.04.2026)
Poprzednia cena:
The PHAP5-50VA2Q3T2N3 is a vertical tactile switch with a 12mm x 12mm standard package and 8.5mm height. The switch provides a positive tactile feedback and is supplied in tube packaging, suitable for through hole mounting.
* Vertical through hole mounting * 12mm x 12mm package * 8.5mm height * Rating: 50mA 12VDC * Operating force: 260g * Travel: 0.35mm * APEM PHAP5-50 series