PHAP5-50VA2K3T2N3 7.3mm Height Square 12mm x 12mm Through Hole Tactile Switch 260g Tube Packaging APEM
Switch Electronics
RSS
Przejdź do sklepu »
- Sklep zagraniczny
- MPN:
- PHAP5-50VA2K3T2N3
- Kod:
- Producent:
- APEM
- GTIN-13:
- Waluta:
- funt szterling
- Dodany do bazy:
- Ostatnio widziany:
- Zmiana ceny:
- -0.54% (21.04.2026)
- Poprzednia cena:
Sugerowane produkty dla phap5
The PHAP5-50VA2K3T2N3 is a vertical tactile switch with a 12mm x 12mm standard package and 7.3mm height. The switch provides a positive tactile feedback and is supplied in tube packaging, suitable for through hole mounting.
* Vertical through hole mounting * 12mm x 12mm package * 7.3mm height * 3.8 x 3.8mm square actuator * Rating: 50mA 12VDC * Operating force: 260g * Travel: 0.35mm * APEM PHAP5-50 series