Epcos B72220S0300K101 30V 26J 20mm Standard series Metal Oxide Leaded Varistor
Rapid Electronics
  • Sklep zagraniczny
MPN:
B72220S300K101
Kod:
Producent:
EPCOS
ISBN:
GTIN-13:
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+0.54% (06.05.2026)
Poprzednia cena:
This varistor is of the metal oxide disk type and has a radial leaded body of diameter 20mm. The maximum AC operating voltage is 30V and VCLAMP is 47V.
* High surge current ratings
* Tolerance 10%
* Round varistor element
* No derating up to 85°C ambient temperature
* Epoxy coating flame retardant to UL 94V-0