Epcos B72214S0321K101 320V 84J 14mm Standard series Metal Oxide Leaded Varistor
Rapid Electronics
  • Sklep zagraniczny
MPN:
B72214S324K101
Kod:
Producent:
EPCOS
ISBN:
GTIN-13:
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+1.16% (31.08.2025)
Poprzednia cena:
A radial leaded metal oxide disk varistor with a body diameter of 14mm. The maximum AC operating voltage is 320V and VCLAMP is 510V.
* Round varistor element
* High surge current ratings
* Tolerance 10%
* No derating up to 85°C ambient temperature
* Epoxy coating flame retardant to UL 94V-0