Epcos B72207S0131K101 130V 9.5J 7mm Standard series Metal Oxide Leaded Varistor
Rapid Electronics
  • Sklep zagraniczny
MPN:
B72207S131K101
Kod:
Producent:
EPCOS
ISBN:
GTIN-13:
Waluta:
funt szterling
Zmiana ceny:
+4.17% (06.05.2026)
Poprzednia cena:
A Ø7mm disk varistor with metal oxide construction. The varistor is radial leaded and has a maximum AC operating voltage of 130V and VCLAMP of 205V.
* High surge current ratings
* Tolerance 10%
* Round varistor element
* No derating up to 85°C ambient temperature
* Epoxy coating flame retardant to UL 94V-0