Epcos B72205S0300K101 30V 0.9J 5mm Standard series Metal Oxide Leaded Varistor
Rapid Electronics
  • Sklep zagraniczny
MPN:
B72205S300K101
Kod:
Producent:
EPCOS
ISBN:
GTIN-13:
Waluta:
funt szterling
Zmiana ceny:
+4.03% (06.05.2026)
Poprzednia cena:
Radial leaded disk varistors with a body diameter of 5mm and of the metal oxide type. Operating voltage is 30V and VCLAMP is 47V.
* High surge current ratings
* Tolerance 10%
* Round varistor element
* No derating up to 85°C ambient temperature
* Epoxy coating flame retardant to UL 94V-0