Blickle 583112 LEX-POEV 100KD-SG-FI S/Steel Swivel Castor - Wheel Ø 100mm
Rapid Electronics
  • Sklep zagraniczny
MPN:
583112
Kod:
Producent:
Blickle
ISBN:
Waluta:
funt szterling
Zmiana ceny:
+18% (05.07.2025)
Poprzednia cena:
This LEX-POEV 100KD-SG-FI swivel castor and wheel from Blickle features a Ø 100mm wheel with stainless steel swivel castor, top plate fitting and ‘stop-fix' brake.
* Grey tread colour * Ø 100mm wheel * 38mm T2 wheel width * Bolt hole Ø 9mm * 80 x 60mm bolt hole spacing * 150kg load capacity * 125mm height * 100 x 85mm plate * 36mm (F) offset swivel castor * 0.8kg unit weight * -25°C to 80°C temperature range * Tread and tyre hardness 65° shore A * Ball bearing type * Manufacturer's part 583112