APEM QS63XXG24 6mm LED Panel Indicator Green 24V DC Wire Terminals
Rapid Electronics
APEM QS63XXG24 6mm LED Panel Indicator Green 24V DC Wire Terminals RSS 8.64 8.64 GBP44.69 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
QS63XXG24
Kod:
Producent:
APEM
ISBN:
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
-0.58% (17.04.2026)
Poprzednia cena:
A 6mm 24V DC snap-in panel mount green LED indicator with a coloured diffused flat lens. Ideal for applications such as domestic and commercial white goods, catering equipment, fire alarm panels, power distribution sockets, battery chargers/power supplies.
* Ideal for replacing filament or neon indicators * Requires no additional hardware * Terminated by 200mm wire leads * UL496 recognised component