Mean Well XLG-75-H-AB LED driver 75W 1300-2100mA 27-56V DC dimmable
Rapid Electronics
Mean Well XLG-75-H-AB LED driver 75W 1300-2100mA 27-56V DC dimmable RSS 38.51 38.51 GBP199.17 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
XLG-75-H-AB
Kod:
Producent:
MEAN WELL
ISBN:
GTIN-13:
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
+2.01% (01.05.2026)
Poprzednia cena:
The Mean Well XLG-75-H-AB is a dimmable LED driver supplying constant power of 75 W with a current range of 1300 to 2100 mA and a voltage range of 27 to 56 V DC. Featuring a 3-in-1 dimmer, adjustable settings, a PFC circuit, and surge protection, it is approved for use on furniture and suitable for flammable surfaces. This LED driver is typically used in LED strips and other lighting applications