Mean Well RPS-400-12 SMPSU 12V 33.3A 399.6W medical grade power supply
Rapid Electronics
Mean Well RPS-400-12 SMPSU 12V 33.3A 399.6W medical grade power supply RSS 86.95 86.95 GBP449.71 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
RPS-400-12
ISBN:
GTIN-13:
Waluta:
funt szterling
Zmiana ceny:
+12% (01.05.2026)
Poprzednia cena:
The Mean Well RPS-400-12 is a switch-mode power supply unit providing 12 V DC output at 33.3 A with a power rating of 399.6 W. Featuring a PCB mount with solder lugs, it is suitable for integrating into printed circuit board assemblies. Typical applications include industrial equipment and electronic devices requiring reliable power solutions.