Mean Well NLDD-350HW DC/DC converter 6V 350mA 1pc
Rapid Electronics
Mean Well NLDD-350HW DC/DC converter 6V 350mA 1pc RSS 5.42 5.42 GBP28.03 PLN
  • Sklep zagraniczny
MPN:
NLDD-350HW
Kod:
Producent:
MEAN WELL
ISBN:
GTIN-13:
Waluta:
funt szterling
Dodany do bazy:
Ostatnio widziany:
Zmiana ceny:
-4.91% (01.05.2026)
Poprzednia cena:
The Mean Well NLDD-350HW is a DC/DC converter with a voltage rating of 6 V and a current output of 0.35 A. It is commonly used in applications requiring efficient direct current conversion. Typical uses include LED lighting systems and battery-powered devices.