Mean Well LPV-100-48 LED transformer 100W 48V IP67 surge protection
Rapid Electronics
RSS
Przejdź do sklepu »
- Sklep zagraniczny
- MPN:
- LPV-100-48
- Kod:
- Producent:
- MEAN WELL
- ISBN:
- GTIN-13:
- Waluta:
- funt szterling
- Dodany do bazy:
- Ostatnio widziany:
- Zmiana ceny:
- +1.01% (08.04.2026)
- Poprzednia cena:
Sugerowane produkty dla lpv
The Mean Well LPV-100-48 is a 100 W LED transformer designed to provide a constant 48 V DC voltage with a current rating of 0 - 2.1 A. It features a power factor correction (PFC) circuit and surge protection, ensuring reliable and stable performance. This LED transformer is suited for various LED applications, such as power supply for LED strips and installations requiring non-dimmable constant voltage.